menu
Word Lid
Vlaams Belang wil dat gemeente mondmasker voorziet voor iedere Balenaar

De gemeente Mol besliste om voor iedere inwoner een mondmasker aan te kopen. Deze worden huis-aan-huis afgeleverd. In tegenstelling tot de gemeente Mol wil de gemeente Balen-Olmen “afwachten wat er op federaal niveau beslist wordt” inzake het voorzien van mondmaskers voor iedere inwoner. Het Vlaams Belang wil dat de gemeente niet wacht en had graag gezien dat er eerder al een bestelling geplaatst werd door onze gemeente. Zelfs als het crisiscentrum van de regering beslist om voor alle inwoners van het land een mondmasker te voorzien, kunnen mondmaskers aangekocht door lokale besturen dienen als reserve.

Uit de antwoorden op verschillende vragen die onze fractievoorzitter Bert Deckers aan het gemeentebestuur stelde kunnen we afleiden dat het Balense bestuur steeds naar boven kijkt alvorens eigen initiatieven te ontwikkelen of te nemen. Terwijl bijvoorbeeld buurgemeente Mol heel wat initiatieven nam die de locale economie moeten redden, verwijst onze gemeente naar beslissingen terzake van de federale, Vlaamse of provinciale overheid en wacht het verder af tot na de crisis om dan de schade op te meten.

We benadrukken dat we bij deze crisis met alle politieke partijen schouder aan schouder moeten staan, maar we verwachten wel de nodige daadkracht van alle overheden, dus ook van de lokale.

Onze fractie stelde hierover de volgende vragen aan het gemeentebestuur:

  • Zal de gemeente zelf voorzien in mondmaskers voor de inwoners van Balen-Olmen?
  • Hoe gaan deze mondmaskers bedeeld worden?
  • Wordt bij de aankoop van deze mondmaskers ook een goed doel gesteund zoals dat bij de gemeente Mol het geval is?

ONTVANG ONZE NIEUWSBRIEF